I hate resorting to violence! -Jaina Proudmoore

Březen 2010

Pozdě, ale přece

19. března 2010 v 13:38 | Avelion |  Novinky
Sylvanas ve tmě

Tak nějak se mi poslední dobou nechtělo nic dělat jak na mém prvním blogu, tak na tomhle a výsledkem je, že sem se dokopala alespoň k napsání tohohle.
Trochu jsem změnila názor, co týče vydávání knížek ze série Warcraft, které se dají stáhnout na netu. Napadlo mě, že bude lepší neprovokovat vydavatelství a raději sem dám jenom odkazy ke stažení. Pokud by vám to nešlo stáhnout tak se mi ozvěte a já to spravím.
Soundtracky sem ale ke stažení dám, to jim snad vadit nebude ;-D
Doufám, že si někdy udělám i čas na to, přidat sem něco doma a ne pořád se snažit vyexpit si svoje postavy,což se mi mimochodem moc nedaří, když mě z toho vytrhne třeba nahodilej nápad, mít Explore Eversong woods XD. Momentálně se snažím expit si novou postavu jménem Holyhunter, což je Draeneika a classu snad poznáte podle jména. Pokud vám to jméno někdy příjde na mysl později, pokud budete číst moje povídky které se chystám psát, tak se nedivte, protože mám vymyšlenou už část příběhu, co by se mohla tak trochu hodit ke knížkám Warcraft, bohužel já neznám historii Warcraftu tak dobře, takže se to bude točit kolem neznámých postav, ale až se dokopu do toho, napsat první kapitolu, snad se vám to bude líbit. Mělo by to být dějem zasazený těsně před datadisk Catalysm-tj. před objevením černých draků.
Trochu jsem se zase zakecala, ale tak to bývá když už se rozhodnu něco sem přidat. Brzy sem dám další díly LFG a asi se začnu zajímat o trochu překladu "životopisů" postav z Warcraft, jelikož na wikipedii toho moc nenajdete, ale na wowwiki je o tom celá stránka XD v mnoha možných jazycích(česky napsaná část je jako vždy dost krátká, ale ono se moc lidem překládat nechce, když neumí dobře angličtinu. Ani mě se do toho moc nechce, ale od doby, co jsem objevila osudy Windrunnerovic rodinky (podle nich ten název blogu) ně celkem baví hledat historii a číst knížky o Warcraftu(dají se najít na www.fantomprint.cz)
Teď zrovna má vyjít knížka Zrod Hordy a tak se hrozně těším, jelikož dneska už by se snad dala sehnat v obchodě. Doufám, že brzy příjdou i další knížky XD
Tak já letím dělat neco užitečného a brzo sem začnu přidávat věci zatím z mého prvního blogu ;-D

PS: Taky bych tím chtěla poděkovat panu Netoličkovi, že ty knížky překládá, jinak bych se k nim v angličtině nikdy nedostala

Info pro ty, co chtějí hrát WoW

17. března 2010 v 13:27 | Avelion |  Info pro hráče
group 1

pozn.: pokud tenhle článek budete chtít někam dávat, tak jen se zdrojem(originál na mém 1. blogu)

W

1. Hra a její instalace:
Nevím, jakýmu blbečkovi by se chtělo s tím kupovat, protože by vás ta hra vyšla tak na 4000 a možná ještě víc. Nejlepší je najít si ve svém okolí nějakého kamaráda, co tuhle hru má, půjčit si ji a nainstalovat do vašeho počítače(ke spuštění samotné hry CD nepotřebujete). Pokud nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by vám hru půjčil, tak se zkuste poohlédnout po někom na netu(nejlíp někdo, kdo bydlí poblíž vašeho města, nebo rovnou v něm). Pokud by se vám podařilo ho ukecat, aby vám to přepálil, tak si nachystejte, tak 3-4 DVD, aby se to tam všechno vlezlo. Když nebude mít nějakej datadisk(TBC nebo VOTLK), tak to asi tolik neva.
Na některých stránkách se dají datadisky najít ke stažení, ale asi vám to zabere celkem dloubou dobu, než se to stáhne.
UPOZORNĚNÍ: Nesnažte se hrát hru na serveru, kterej nemá zařízeném určitém datadisk nebo pokud vy nemáte požadovaný datadisk, protože by vám to vůbec nejelo.
Pokud se vám podaří nainstalovat si všechna ta DVD, tak se můžete vrhnout do stahování patchů, který jsou taky podmínkou hraní na serveru. Nebojte se, patce rozhodně zabírají míň, ale ta instalace taky chvilku zabere. Pokud tohle všechno splníte, můžete jít k druhému kroku.

W

2. Server
Pokud máte nainstalovanou hru, můžete si hledat vhodný hrací server- buďto oficiální(=placený) hrací server nebo normální)neplacený) server.
Oficiální server
-je tam hodně lidí
-nebývají tam lagy (tj., že se vám hra třeba na půl vteřiny i déle sekne,i když se pořád hýbete)
- nebývají tam tak častý pády, třeba jednou za 3 měsíce a za takovej den dva to nahodí
- vaše postavy jsou uloženy a neztratí se
- platí se od 500Kč nahoru za jeden herní účet na kterým můžete mít asi 8 postav, ale nepočítejte s tím, že si s kamarády zařídíte společném účet(jeden učet= jeden hráč online)

Normální server
- podle známosti serveru se může počet lidí pohybovat mezi třeba 15-3000 lidí
- bývají tu lagy, ale zase to závidí na vytíženosti serveru a na schopnosti GM(game master-ti co to řídí)
- s pády je to taky na každým serveru jinak. Já jsem třeba na anthorce a tam to kdysi padalo tolik, že jsem chtěla odejít. Nakonec se to ale zlepšilo a padne to asi tak jednou za dva dny a do pár minut zase všechno naskočí
-postavy se ukládají při každým odhlášení jenom některý servery si svoje postavy ukládají i jinde, než na netu. Na netu totiž může dojít k tzv. VIPE= vymazání vašich postav a to nenávratně(většinou) a to dokáže naštvat.
- výhodou tohohle serveru je, že za něj nic neplatíte, jenom tu musíte počítat třeba s lagy atd., ale komu by se chtělo každém měsíc platit XP