I hate resorting to violence! -Jaina Proudmoore

Vitamínoví Dreanei

27. dubna 2011 v 8:14 | Avelion |  Other


Abych to trochu ujasnila- všichni víme, že máme v krvi hemoglobin a taky krev červené barvy. Tak je to také u většiny ras Warcraftu. Až na démony a Dreanei. Démoni mají, jak by se dalo už čekat, krev zelenou nebo občas černou a kam dopadne, tam 10 let nic neroste.
Oproti tomu Draenei mají krev modré barvy a (jak poznamenal Durotan v knize Zrod hordy) má sladkou chuť. Možná se budetě divit, ale jediná věc, která je tam jinak je, že místo železa mají ve svém "hemoglobinu" prý navázaný kobalt. to by možná nebylo tak divné, kdyby hooodně podobná molekula nebyl kobalamin. třeba si říkáte, no co, prostě jim přenáší kyslík kobalamin a ne hemoglobin, ale je tady jeden malej problém- kobalamin je vitamín. Přesněji vitamín B12. nevím přesně, jak by mohlo tělo draenei fungovat, ale rozhodně by díky tomuhle mohli prodávat svoji krev jako doplněk stravy. Jak jinak si asi na tomhle světě doplnit vitamíny

PS: je tu ještě možnost, že mají v krvi misto hemoglobinu hemocyanin, kde je měď, ale moc víc toho o Draenei nevím.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 byelle byelle | Web | 27. dubna 2011 v 8:48 | Reagovat

Ahoj :) máš opravdu krasny blog :) myslím ze ten muj Te bude zajimat :) a pro pravidelne návštěvníky mam super vychytavky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama